• 0 282 673 42 15
  • [email protected]
  • Zafer Mah. Yeni Sanayi Sitesi M3 Blok No:19 Çorlu/Tekirdağ
Hizmetlerimiz
Bize Ulaşın

0 282 673 42 15

[email protected]

Zafer Mah. Yeni Sanayi Sitesi M3 Blok No:19 Çorlu/Tekirdağ

Kaynaklı İmalat

Kaynaklı İmalat

Kaynaklı İmalat, Projelerin niteliğine göre yüksek mukavemet gerektiren, cıvatayla birleştirmenin mümkün olmadığı veya uygun olmadığı, standart dışındaki ölçülerde çizilen projelerde, malzeme fire maliyeti ve maliyetin düşürülmesinden gibi sebeplerden dolayı tercih edilen imalat yöntemidir.

Bu imalat yönteminde en dikkat edilecek konulardan birisi de kaynak işleminin prosese uygun olmasıdır. Malzeme çeşidine uygun bir kaynak yöntemi seçilmelidir. Seçilen kaynak yönteminden sonra belirlenen WPS e (Welding Procedure Specification) göre imalat yapılmalıdır.

Kaynaklı imalat sektöründe karşılaştığımız  hataların başında kaynak yöntemi seçmeden imalata başlanmasıdır. Bu şekilde imalata başlanan projelerde bir müddet sonra titreşim, gerilim ve stres den dolayı kaynak metalin ana malzemeden kopmasıdır. Maalesef bu gibi durumlar projeye ve sürece ciddi zararlar vermektedir.

Yapılan bu kaynaklı şaselerin kullanıldığı ekipmanın durumuna göre işlenmesi gerekebilir. Firmamız bu şaseleri kendi tezgahlarımızda işleyerek projeyi teslim etmektedir. İşleme gereken parçaların dizayn aşamasında kaynak alanların tespiti, talaşlı imalata engel olacak yerlerde dizayn değişiklikleri ve işlenecek yüzeyde olası alın kaynakların  azalması gibi durumlara karşı kaynak ağızların açılması kaynak pozisyonların değişmesi gibi önlem alınmaktadır.  Tasarım dahil yapılan projelerde İşlenecek yüzeylerin birbirine olan paralellikleri, bağlanacak motor veya ekipmanların delikleri aşama aşama kontrol edilerek imalata başlanıyor. Kaynaklı imalat nedir konusunu ele alarıken kendi tecrübelerimize isitnaden  örneklerle anlatmaya çalıştık