• 0 282 673 42 15
  • [email protected]
  • Zafer Mah. Yeni Sanayi Sitesi M3 Blok No:19 Çorlu/Tekirdağ
Hizmetlerimiz
Bize Ulaşın

0 282 673 42 15

[email protected]

Zafer Mah. Yeni Sanayi Sitesi M3 Blok No:19 Çorlu/Tekirdağ

Dişli Üretimi

Dişli Üretimi

Sürekli değişen dişli üretim ortamında, en verimli ve hassas işleme yöntemlerini ve dişlileri seçmek çok önemlidir. Parçalar, üretim süreci ve parti boyutu, takım ve dişli üretimi yöntemi seçimini belirler.

Tipik olarak dişli üretimi, sıkı boyutsal toleransların elde edilmesinin zor olduğu yumuşak bir kılavuz çekme işleminde gerçekleşir. Sertleştirme aşamasının dikkatli bir şekilde hazırlanması, sert parçaların daha düzgün tornalanmasını ve ardından dişlilerin sert işlenmesini sağlar. Sert parça tornalamada öngörülebilir işleme ve iyi bir yüzey kalitesi kritik öneme sahiptir. Bütün bunlar düşük maliyetle birleştirilmelidir.

Elektrikli araçlara yönelik talepler, yeni şanzıman tasarımları, esneklik ve verimlilik nedeniyle dişli üretimi sektörünü önemli ölçüde değişecek. Odak, sıradan geleneksel dişli makinelerinden kayacak ve dişlilerin/kritik parçaların çok amaçlı işlenmesi norm haline gelecektir.

Sıyırma yöntemi, şekillendirme, broşlama ve kama haddelemenin yerini aldığı için bir dereceye kadar azdırma ile çalışacaktır.