• 0 282 673 42 15
 • [email protected]
 • Zafer Mah. Yeni Sanayi Sitesi M3 Blok No:19 Çorlu/Tekirdağ
Hizmetlerimiz
Bize Ulaşın

0 282 673 42 15

[email protected]

Zafer Mah. Yeni Sanayi Sitesi M3 Blok No:19 Çorlu/Tekirdağ

CNC Dik İşleme

CNC Dik İşleme

CNC dik işleme , sabit parça üzerinde motor kuvvetiyle tahrik oluşturan kesici takımlar aracılığıyla malzemeye istenen şekli vermek adına eksenler boyunca hareket ettiği talaşlı imalat makineleridir.

CNC Dik İşleme Merkezi Ne İşe Yarar?

Frezeleme, delme, kılavuz çekme, diş açma, rayba açma ve daha birçok uygulamayı gerçekleştirebilir. CNC işleme merkezleri ile düz, yuvarlak, T veya konik freze uygulamaları yapabilirsiniz.

Cnc işleme tipik olarak kalıplar ve kalıp boşlukları gibi büyük boyutlu, kompleks bileşenlere dikey olarak alet erişimi gerektiren işlerde, az adetli prototipleme ve pazarda yer alacak nihai ürünlerin seri üretim talepleri için en ideal talaşlı imalat teknolojileri arasında yer alır.

CNC Dik İşleme Merkezinin Avantajları Nelerdir?

 • Kolay kullanım: CNC dik işleme merkezleri, kullanımı ve bakımı oldukça kolay makinelerdir. Çünkü operatörler tamamen otomatize edilmiş bir üretim teknolojisini çok basit bir arayüz eşliğinde rahatça kullanabilir. Üstelik bu işlem ekstra fikstür gerektirmez. Böylece operatörler hataları hızlı bir şekilde tanımlayabilir.
   
 • Uygun maliyet: Üreticilerin çoğu bu avantaj için dikey işlemeye başvurur. Basit geometrilere sahip iş parçalarını uygun maliyet ve yüksek hassasiyette üretebileceğiniz CNC işleme merkezleridir.
   
 • Popülerlik: Kullanımı kolay ve insan emeğini minimuma indiren kapsamlı işleme merkezlerinin kullanımı için fazla sayıda profesyonel operatör bulabilirsiniz. Üreticilerin çoğu, yüksek hassasiyet, hızlı üretim ve kullanım kolaylığı nedeniyle dikey işleme merkezlerinin kullanılmasını öneriyor.
   
 • Geniş tesis gerektirmez: Küçük dükkanlar için hem dik işlem hem de torna görevi görebilecek işleme merkezleri tercih edilir. Daha az karmaşık görevler, operasyonel basitlik, daha düşük alan gereksinimi, daha az hata olasılığı ve daha hızlı işleme gibi özellikleriyle CNC işleme merkezleri, alandan tasarruf sağlar.

Sizde Cnc dik işleme ihtiyacınız varsa firmamızı web sitemizde bulunan numaradan arayabilirsiniz.